About Cloud Base Consulting

 

 

Dr.Müh.Gülay SAVAŞ

 

İ.T.Ü. Makina Fakültesini bitiren Gülay SAVAŞ, aynı üniversitede, Sistem Analistliği Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış, akabinde aynı bölümde 2000 senesinde “Yapay Sinir Ağları ile El Yazısı Karakterlerinin Tanınması” tezi ile Dr.Müh. ünvanını almıştır.  

Yaklaşık 13 sene önce İ.T.Ü Sistem Analistliği departmanında ve akabinde İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği departmanında akademisyen olarak çalışmıştır. Doktora sonrası üniversiteden ayrılıp özel sektörde Sun Microsystems – Gantek, Bayer vb. birkaç firmada Teknik Koordinatörlük, Bilgi İşlem Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerinde bulunmuş; 2006 senesinde Microsoft Bütünleşik Yerel Yönetimler platformu adı verilen e-devlet projesinde Microsoft’a danışmanlık yapmıştır.

 

Kendisi, YDD “Yönetim Danışmanları Derneği” üyesi, KOBİ Danışmanı ve İTÜ Çekirdek mentorlarındandır. Makine Mühendisleri odası ve birçok sanayi odasının eğitmenlerindendir.

 

Hala hazırda yönetim ve dijital dönüşüm danışmanlığı çalışmalarına devam etmektedir. Yönettiği projelerden birkaçı Cryptoperformer Kripto portfolio yönetim uygulaması, 4Art teknoloji (dijital ve fiziksel sanatın NFT’leştirilmesi) ve dijital dönüşüm projeleridir.

 

Bilgi teknolojileri içinde geçen 30 yılı içinde internetin, google’ın, cep telefonlarının doğuşundan, Metavers’e, tekilliğe, endüstri 4.0’a vb birçok değişim ve dönüşüme hem şahit olmuş hem de kalbinde yaşamıştır. Geldiği noktada insan ve/veya kurum olarak kaybolmamak ve dönüşümleri doğru yönetmek için mühendisliği & psikoloji ile, zekayı yapay zeka ile, bilgiyi- felsefe ile, analitik düşünceyi hayal gücü ile birleştirmek gerektiğini yani olaylara bütünsel bakılması gerektiğini görmüştür.

 

Bu doğrultuda danışmanlıklarını, iş-insan-teknoloji entegrasyonunu sağlayan kurumsal ve dijital dönüşüm doğrultusunda yapmakta; “İnsan 2.0”, “Geleceğin iş modelleri”; “Endüstri 4.0”; “Akıllı Şirket Olmak”; İnovasyon DNA’sı”; “Yaratıcı Düşünme Teknikleri” vb eğitimler vermektedir. 

 

Linkedin : Dr.Müh.Gülay SAVAŞ

 

www.gulaysavas.com.tr

Video Intro