AR-GE Ve İnovasyona Dayalı Çözümler

AR-GE Ve İnovasyona Dayalı Çözümler
Thursday, 30 March,2023

Lukwise Röportajlarında bu haftanın konuğu Findaso kurucu ortağı Dr. Azam Khodadadi.

 • Ne? Findaso nedir? Findaso olarak neler yaptığınızı, hangi sektörlere ne tür bir hizmet sunduğunuzu anlatabilir misiniz?

 • Findaso, Ar-Ge ve inovasyona dayalı hizmet ve çözümler için B2B arz ve talebi eşleştiren bir akıllı platformdur. 4 farklı üyelik kategorisinde 8 farklı sektör kümesine hizmet sunmaktadır.

 • Üyelik kategorileri:
  1. 1. Üretim ve Hizmet Kuruluşları
  2. 2. Akademisyenler
  3. 3. Laboratuvarlar ve Ar-Ge Kuruluşları
  4. 4. Freelancer ve İnovatörler

 • Hizmet sunduğumuz sektör kümeleri:
  1. 1. Enerji ve Batarya
  2. 2. Kimyasallar ve Malzemeler
  3. 3. Çevre ve Geri Dönüşüm
  4. 4. Biyoteknoloji, Tıp ve Sağlık
  5. 5. Tarım ve Gıda Teknolojisi
  6. 6. Tekstil, Deri ve Ağaç Ürünleri
  7. 7. Endüstriyel & Elektronik Ekipman ve Teknoloji
  8. 8. BT, Simulasyon ve Veri Bilimi

 • Neden? Neden Findaso tercih edilmeli, platformunuzu farklılaştıran özellikleri belirtebilir misiniz?

 • Findaso platformunun sunduğu otomatik eşleştirme, platform içi iletişim, gönderilen teklifleri izleme, analiz etme ve kıyaslama gibi özelliklerle zaman, efor ve maliyetten önemli oranda tasarruf edilmesi sağlanıyor.
  Ayrıca kişiye özel geliştirilebilen gizlilik özellikleriyle üyelerin kolay, hızlı ve güvenilir çözüm sunma ve alma süreci yürütülüyor. Sunulan tüm bu değerlerle geleneksel metotlara kıyasla çok daha kolay, hızlı ve verimli olarak projelerin başarı oranının yükseltilmesi hedeflenmektedir.
  Nasıl? Bir firma Findaso’yu kullanmaya karar verdiğinde firmayı nasıl bir süreç bekliyor? Sektöre göre süreç değişiyor mu?
  Çözüm ya da hizmet arayan bir kullanıcı olarak tek yapmaları gereken platforma üye olup birkaç basit soruyu cevaplamak. Buna göre platform, ihtiyaçlarınıza yönelik bir proje yaratıyor. Algoritma sayesinde projeniz en uygun potansiyel çözüm sağlayıcılarla eşleşiyor ve çözüm sağlayıcılar anında haberdar olup platform üzerinden teklif gönderebiliyor. Çözüm ya da hizmet sağlayan kullanıcı olarak ise yine platforma üye olup kurum ve uzmanlık bilgilerinizi doldurarak profilinizi oluşturabilir, alanınıza yönelik projelerden anında haberdar olabilirsiniz. Sektöre göre süreç değişmiyor.

 • Nereden? Findaso hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler nereden bu bilgilere ulaşabilir? Üyelik gerekiyor mu? Şartlarınız, uygulama detaylarını nereden araştırabiliriz?

 • Findaso hakkında bilgi için internet sayfamızı inceleyebilir ve sosyal medya bağlantılarımızı takip edebilirsiniz.

  Findaso kurumsal tanıtım videomuzu da buradan izlemenizi öneririz. Ayrıca platform ve üyelik aşamalarıyla ilgili her türlü sorunuz için info@findaso.com e-posta adresi aracılığıyla ya da Linkedin üzerinden ekip üyelerimize her zaman ulaşabilirsiniz.

 • Ne zaman? Findaso ne zaman hizmet vermeye başladı? Başlangıçtan bugüne neler değişti ve önümüzdeki dönemde yeni özellikler görecek miyiz?

 • Findaso platformu 2021 yılının ilk ayında yayınlandı. Başlangıçtan bugüne 200’ün üzerinde üye kazandı. Üyelerden gelen talep ve geri bildirimlerle platforma sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyoruz. Ayrıca görsel ve işlevsel olarak ciddi iyileştirmeler içeren beta versiyonu da haziran ayı içinde yayınlamayı öngörüyoruz.

 • Kim? Findaso kurucuları, ekibi ve rolü hakkında da bize bilgi verebilir misiniz?

 • Findaso kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Azam Khodadadi. Diğer kurucu ortaklar CCO PhDc Ergi Şener ve CTO Amir Karamian. Ayrıca PhDc Ayşe Kılıç Proje Yöneticisi olarak, tam zamanlı çalışmaktadır.

 • Son olarak bir start up olarak girişimcilik sektörüne yönelik yaşadığınız deneyimlerden ve varsa girişimcilere önerilerinizden kısaca bahseder misiniz?

 • Girişimcilik keyifli olduğu kadar zorlu bir yolculuk. Girişimci adaylarına tavsiyemiz bu yolculukta önlerine çıkan engeller karşısında motivasyonlarını düşürmeden dedike bir şekilde sürekli çalışmaya devam etmeleri ve sürekli gelişime açık olmalarıdır.

  WhatsApp